Відбудова Кіровоградщини
після Другої світової війни
Будь-яка війна веде до моральних і матеріальних руйнувань. Тому після кожної війни у країні, де відбувались воєнні дії настає час відбудови середовища людського існування, а саме: підіймаються з руїн фабрики та заводи, знову розвивається сільське господарство, відновлюються культурні цінності, що були створені за передвоєнної доби.
Після Другої світової війни не була виключенням і Україна. Кілька тисяч міст та кілька десятків тисяч сіл були спалені світовою пожежею, що пронеслася над країною. Було розорене господарство, спаплюжені школи та університети, знищені численні культурні цінності.
Проте за дуже короткий час український народ спромігся відновити промислове та сільськогосподарське виробництво, відтворити мережу освітніх та культурних заходів, та повернув собі право на сумлінну працю та звичайну радість мирного життя.
Як це відбувалося, з якими проблемами стикалися українці на цьому шляху? На ці питання відповідають архівні документи та матеріали віртуальної виставки "Відбудова Кіровоградщини після Другої світової війни".
Ми любимо свою країну усім серцем, тому спрямуємо усі наші сили на її відбудову. Вже сьогодні, як і тоді, ліквідовуються наслідки воєнних дій у Житомирській, Київській, Сумській та Чернігівській областях. В першу чергу, в цих регіонах здійснюється ремонт інженерних мереж і систем для відновлення тепла, газу, води, електроенергії, відновлюється інфраструктура. Хоч попереду буде ще багато роботи з повної відбудови нашої країни, але ми віримо, що все буде добре!
Все буде УКРАЇНА!
Детальніше за посиланням: https://dakiro.kr-admin.gov.ua/v/2022/05-06/index.html