Понеділок, 17 жовтня 2022 16:27

УВАГА, як не потрапити у рабство!!!

 

Увага, як не потрапити у рабство!!!

 

Міністерство соціальної політики України, Міжнародна організація з міграції в Україні та громадська правозахисна організація «Ла Страда – Україна» попереджують українок про ризик стати жертвою торгівлі людьми за кордоном та в Україні.

 

Наполегливо пропонують допомогу та роботу

Від українок, які виїжджають за кордон, надходять сигнали про підозрілих людей – це можуть бути як чоловіки, так і жінки, які дуже наполегливо пропонують допомогу. Найбільше це поширено у Польщі, оскільки туди спрямований основний потік біженців.

Основний інтерес «доброзичливців» представляють молоді жінки, які подорожують поодинці або у парі з подругою. Їх чекають після перетину кордону та пропонують відвезти у безпечне місце, де буде не лише дах та їжа, а й робота.

Це реальна небезпека потрапити не лише у трудове, а й сексуальне рабство.

ВАЖЛИВО! Якщо виїжджаєте за кордон, постарайтеся не залишатися самотою. Приєднайтесь до будь-якої групи біженців та дійте разом.

 

Просять документи та телефони

Увага, не треба думати, що всі ризики починаються за кордоном. З такою ж часткою ймовірності вони присутні й в Україні, де також фіксуються випадки активізації работоргівців. Найчастіше це Львівська, Волинська, Чернівецька області.

Вербувальники знаходяться біля кордону з нашого боку – пропонують швидко та безпечно переправити на той бік. Зазвичай просять надати їм документи, щоб легко оформити бюрократичні процедури. Також можуть попросити мобільний телефон, щоб «подивитися, чи немає прослуховування чи забороненої інформації». Це найнебезпечніша пастка. Тому що після перетину кордону жінка може бути без документів та засобів зв'язку, тобто без можливості попросити якусь допомогу. І дитина не буде гарантією безпеки матері. Шахраї або работоргівці можуть взяти її у заручники.

ВАЖЛИВО! Ніколи нікому не давайте в руки особисті документи. Виняток становлять лише прикордонники, які перевірять їх за вас і відразу ж повернуть. Навіть якщо ви дуже довіряєте людині, з якою спілкуєтеся, максимум, що можна – це надати копії документів.

 

Нікому не довіряйте мобільного телефону!

Перед поїздкою за кордон внесіть у контакти та продублюйте у паперовому записі телефони посольства України в країні, куди збираєтесь.

При будь-якій підозрі на небезпеку набирайте лінію екстреної допомоги ЄС – 112.

«Ла Страда – Україна» відновила консультації у телефонному режимі. Телефонувати можна цілодобово. 116 – 123 – безкоштовно з будь-якого мобільного телефону.

 

Брехлива евакуація

Інколи шахраї намагаються використати для наживи евакуацію. Головна риса аферистів – це прохання про передоплату поїздки: перерахуйте на таку картку енну суму, і ми вас чекатимемо в пункті такому.

Всі евакуаційні маршрути безкоштовні! Державні органи та волонтери не беруть грошей із біженців. Усі прохання про оплату – це сигнал, що вас хочуть обдурити.

Увага! Евакуаційний маршрут залежить не від бажання кудись вас відвезти, а від можливості це зробити.

ВАЖЛИВО! Довіряйте тим евакуаційним маршрутам, про які є офіційна інформація, які організовують відомі волонтерські організації чи знайомі вам люди.

 

Не соромтеся просити паспорт та робити фото

Ще одна зона ризику – це подорожі автомобілями з незнайомими людьми. У західних регіонах власники авто пропонують перевезти за кордон, усередині України – доставити до західних регіонів або з точки «А» до точки «Б».

Якщо оголошення розміщено в соцмережах, уважно перегляньте профіль і коли він створений. Якщо сторінка створена день – два тому, а профіль порожній, це вже має насторожити.

Сфотографуйте номер автомобіля, хоча це не гарантія, адже зараз багато машин, з яких легко зняти номери.Зробіть селфі на тлі автомобіля, так ви зафіксуєте його марку. Ще краще – селфі разом із водієм. Перешліть селфі своїм рідним і відразу видаліть з пам'яті телефону.

ВАЖЛИВО! Попередньо домовляючись про подорож, не давайте про себе зайву інформацію. Не можна говорити: «Я їду одна з дитиною», «Я везу цінності, тому мені потрібні гарантії» тощо.

В дорозі постійно намагайтеся бути на зв'язку з близькими людьми, повідомляйте їм маршрут, яким рухаєтеся, фіксуйте зупинки.

 

Корисно знати

У телеграмі створено чат-бот «Безпека жінок за кордоном». У ньому можна отримати: телефони «гарячих ліній» протидії торгівлі людьми;адреси посольств, список чатів, створених на допомогу біженцям;контакти волонтерів, юристів, психологів; пам'ятки з перетину кордону; бази публікацій про легалізацію за кордоном, оформлення документів.

 

За матеріалами статті Валерія Чепуренка «Увага, біженки: як не потрапити у секс-рабство чи не нарватися на маніяка»

Контакти:

25014 м. Кропивницький,
вул. Дарвіна, 25
0522 56-38-00
[email protected]
Графік роботи:
понеділок – четвер з 8.00 до 17.00 години
п’ятниця з 8.00 до 15.45 години
обідня перерва з 12.00 до 12.45 години

Пошук по сайту

Гарячі лінії:

56-34-64 - Гаряча лінія Кропивницької райдержадміністрації

066  833 99 44 - Гаряча лінія голови Кропивницької райдержадміністрації
0 800 500 238 - Гаряча лінія голови Кіровоградської облдержадміністрації
1545 - Урядова гаряча лінія
56-34-18 - Диспетчерська ОКВП "Кіровоград-Дніпро"
22-96-30, 24-44-75, 22-87-28, 32-24-96 - Абонентський відділ ОКВП "Кіровоград-Дніпро"
104 (цілодобово),  56-12-59 (цілодобово) - аварійно-диспетчерська ВАТ "Кіровоградгаз"
15-70, 35-68-51, (067)521-15-70 - Кол-центр ПАТ "Кіровоградобленерго"

33-03-82, 27-86-51 - Кіровоградський РЕМ

35-82-31, (067)520-40-79 - телефони довіри ПАТ "Кіровоградобленерго"

Лічильник відвідувань

Сьогодні
За поточний тиждень
За поточний місяць
Всього
197
868
5877
424894

Пошук